I have no problem with Zari – Hamisa Mobetto

She opens up!

Hamisa Mobetto: I have no problem with Zari Hassan

She went ahead to say she believed that whenever she is dating a man and they happen to part ways, then a better man was coming her way.

Ms. Mobetto added that several men want to be in a relationship with her and she always asks herself what she would be doing there fighting for a man.

“Mimi siwezi kuweka beef na mwanamke kwa sababu ya mwanaume ndio niko hivyo kwamba nikimdate mtu tukiachana Alhamdulillah riziki inaishia hapo you move on with life. Kwa sababu mimi naamini tukiachana na huyu kuna kizuri Zaidi kinafika. Alafu sio kama sitongozwi saa zingine nabaki kama nang’ang’ania hapa nafanya nini,” said Hamisa.

Not dating

“Sitaki mwanaume mbayani sasa hivi nahitaji mwanaume smart aliye tayari kuwa baba wa kambo wa watoto wangu,” she said.

JOIN OUR PULSE COMMUNITY!

Eyewitness? Submit your stories now via social or:

Email: news@pulselive.co.ke