Nyota Ndogo’s emotional revelation that has left her fans worried

The singer is troubled

Nyota Ndogo took to her Instagram to pen down an emotional post stating that she has been troubled by unspecified issue for the past 17 years.

According to Nyota, she has been trying to reach different people for help but all has been in vain.

The Pregnant singer goes on to reveal that if the situation continues the way it is now, she better die.

“Naandika ujumbe huu nikiwa na nali kwa uchungu.nimenyanyaswa miaka mingi kwaajili ya jina langu but am tired now. really tired.nimeshawai kuandika ujumbe hapa kua i need to talk to someone.nimewai kundikia watu ambao najua wanaweza kunisikiliza na kunipa advice but they don't respond.nikiendelea hivi ntakufa.nimekua na huu uchungu miaka kumi na saba sasa 17years but nimechoka jamani nimechoka ata MUNGU Najua nimechoka” reads Nyota’s post.

She also asks her fans not to judge in case she does something stupid out the trouble she is going through.

“Mtanisaheme mashabiki wangu kwa yale mtakayo yasikia.nimechoka kutabasamu uongo ila ndani naumia sana.naomba msinijaji na kama mtayasikia muje muniulize mimi maswali.” Wrote Nyota Ndogo

Nyota Ndogo’s Post

JOIN OUR PULSE COMMUNITY!

Eyewitness? Submit your stories now via social or:

Email: news@pulselive.co.ke