Bahati’s romantic photo with Diana Marua elicits reactions

Zero chills!!

Bahati’s romantic photo with Diana Marua elicits reactions

Photo

His fans then reacted, some throwing insults at the father of three and his wife while a section of the fans came to Bahati’s defense.

Here are their reactions;

noelkeim@shikogerald I realized ni diani humuita baby everytime guess bahati is afraid

abed_stewarts254@officialkobikihara .@bahatikenya this lady @diana_marua is too old for you omera... Hakuna mapenzi hapa ni tupesa twako twa music ndo aliona

paulykendi@stephy_kish Bahati already ako na watoto, he needed a wife, sio more children.

jewelwanjoroge am just here wondering who should be on the counter top

martotinka Sasa nani mwanaume kwa hii nyumba?

iam_dlyn baha ile siku utahitaji side chick am here.

cedric_chamwada huyu anakaa mtu na mzazi wake.... change the caption to 'utamu wa mama ni? '

__m.mumbie__@bahatikenya I feel like @diana_marua is telling you... You need to eat haka kamguu katavunjika ukirukaruka kwa stage

alicia_lisa254 Mnakaa kaa ni mama anavalisha mtoto nguo

big_ben_ndungi Kukosa kutengeneza reality show yako na wife..... No one really cares too much drama

joelnjugunakaranja I guess haungetosha Mboga ya kuoa Elizabeth Michael (lulu) kama vile ulikua ume-confess kumpenda,uka-settle na mathe.Hii story yote ya kushinda ukipost about your marriage on social media ni kujaribu kujidanganya na kutudanganya how happy you are and in true sense,kuna Shida.pole Sana and the earlier utajitoa kwa hio Shida the Better.

JOIN OUR PULSE COMMUNITY!

Eyewitness? Submit your stories now via social or:

Email: news@pulselive.co.ke